Sjezdové lyžování

V obci je lyžařský areál U Čápa: www.ucapa.eu. K dispozici jsou dva šestisetmetrové vleky a dětský vlek patřící ke školičce. Přímo na louce za domem je další dětský vlek.

Pokud popojedete autem cca 1,5 km, dostanete se na horní parkoviště sjezdovky v Rejdicích, kde jezdí dvojsedačková lanovka - a to i za umělého osvětlení.

Necelých deset minut autem vám zabere cesta do Pasek nad Jizerou, dalšího lyžařského střediska: www.skipaseky.cz

Do dvaceti minut jste v Rokytnici, Harrachově nebo na Tanvaldském Špičáku.

Běžecké lyžování

Foto: Václav Ptáček
Foto: Václav Ptáček

Svou polohou na hranici Krkonoš a Jizerských hor Příchovice přímo vybízí k nástupu do stopy. Ta začíná 200m od domu - upravovaná rolbou. Odsud můžete vyrazit na okruhy kolem rozhledny Štepánka anebo se přes Kořenov a Horný Polubný vydat na jizerskohorskou magistrálu, kde vás čeká přes 100km strojově upravovaných stratí.

Cyklistika

Foto: Václav Ptáček
Foto: Václav Ptáček

Pokud k nám chcete vyrazit s kolama, určitě si rezervujte více dní, než jen víkend :-) Množství tras kolem obce je opravdu ohromné. Ať už se vydáte na jakoukoli stranu, nebudete litovat. Nabízí se cesty přes Štěpánku a Harrachov na polskou stranu Jizerek, přes Rokytnici do Krkonoš nebo směrem na Horní Polubný, Jizerku a Smědavu.

Během letní sezóny jezdí z Kořenova směr Rokytnice - Jilemnice - Horní Malá Úpa cyklobus. Více info: https://www.krkonose.eu/cs/cyklobusy

Snowkiting

Jsme v horách, kde to fouká docela dost. Byla by škoda to nevyužít! "Kajtuje" se na obou stranách silničky na Štepánku - s vybavením sem dojdete pěšky za pár minut přímo z domu.

Další možností je přesunout se autem o pár kilometrů dál za Vysoké nad Jizerou k rozhledně U Borovice.