Sjezdové lyžování

Skiareál U Čápa - Lyžařský areál přímo v obci. K dispozici jsou dva 600m vleky a dětský vlek patřící ke školičce. Přímo na louce za domem je další dětský vlek. https://www.ucapa.eu

Skiareál Rejdice - Pokud popojedete autem cca 1,5 km, dostanete se na horní parkoviště sjezdovky v Rejdicích, kde jezdí dvojsedačková lanovka - a to i za umělého osvětlení.

Skiareál Paseky nad Jizerou -  https://www.skipaseky.cz

Pouze 10 - 20 minut autem:

Rokytnice nad Jizerou  - https://www.skiareal-rokytnice.cz/

Harrachov - https://www.skiareal.com/leto/

Tanvaldský Špičák - https://www.skijizerky.cz/


Půjčovna lyží a dětská lyžařská školka Příchovice https://www.pujcovna-lyzi-prichovice.cz/

https://ucapa.eu/cz/ski-areal/lyzarska-skola.html

Běžecké lyžování

Jizerská magistrála - Více než 200 km rolbou upravovaných tratí jak na klasickou techniku, tak na bruslení. Na magistrálu se dá dostat na lyžích přímo od domu přes Kořenov a Polubný nebo za 10 minut autem na nástupní mista Jizerka, Václavíkova Studánka nebo přehrada Souš. Známé středisko Bedřichov je jen 20 minut jízdy autem.

https://www.jizerskaops.cz/ 

https://www.skimapa.cz/oblast/jizerske-hory

Okruhy na Hvězdě a Kapradníku - Svou polohou na hranici Krkonoš a Jizerských hor jsou Příchovice ideálním místem k nástupu do stopy. Stopa upravovaná rolbou začíná 100 m od domu . Odsud můžete vyrazit na okruhy kolem rozhledny Štepánka, Kapradníku a Pasek nad JIzerou.

U Čápa - Přímo v Příchovicích je upravován 1,5 km dlouhý okruh vhodný pro děti, začátečníky a půlnoční běžce - okruh je totiž také osvětlen.

Harachov - Jakuszyce - To je ráj pro běžkaře.

https://jakuszyce.info.pl/trasy-biegowe/


Cyklistika

Pokud k nám chcete vyrazit s kolama, nebudete litovat, ať už se vydáte na jakoukoli stranu. Nabízí se cesty přes Štěpánku a Harrachov na polskou stranu Jizerek, přes Rokytnici do Krkonoš nebo směrem na Horní Polubný, Jizerku a Smědavu.

Singltrek pod Smrkem - Známý Jizerský trailový ráj je jen 30 minut autem přes Smědavu. https://podsmrkem.singltrek.cz/


Snowkiting

Jsme v horách, kde to fouká docela dost. Byla by škoda to nevyužít! "Kajtuje" se na obou stranách silničky na Štepánku - s vybavením sem dojdete pěšky za pár minut přímo z domu.

Další možností je přesunout se autem o pár kilometrů dál za Vysoké nad Jizerou k rozhledně U Borovice.